kas-sayfa

Koltuk altı, kol ve bacaktaki gibi güçsüz kılların ekimi çok uygun olmamakta ve operasyonun başarısını azaltmaktadır. Kullanılabilecek en iyi kıl ense bölgesindekidir.

Kişinin kaşlarındaki ekim yapılacak olan alanın durumuna göre ense kısmında ki saçlar yukarı kaldırılıp küçük bir alan traş edilir ve buradan istenilen kökler alınır.

Geçici bir boya yardımıyla kişiye istediği kaş modeli çizdirtilir. En uygun ve en beğendiği şekli uyguladıktan sonra uzmanlar bu çizgiyi revize ederler ve ekim yapılacak olan kesin hatlarıyla belli olmuş olur. Lokal anestezi uygulanarak bölge uyuşturulur ve enseden alınan köklerin içine yerleştirileceği kanallar (yuvacıklar) açılır. Başarılı bir operasyonun %80’i bu kısımdır. Kanalların yönleri ve sıklığı uygun olarak belirlendiyse çok başarılı bir operasyon geçirmişsiniz demektir. Bu başarı da kanalı açan kişinin tecrubesidir.

Operasyonlar ortalama 2 saat civarında sürmektedir ve ağrısız bir süreçtir. Operasyondan sonraki ilk 2-3 gün kaşlarınız olduğu bölgede hafif kızarıklık ve şişlik olabilir.

Ekilen kökler kısa bir süre saç gibi uzayacak ve kişi bunları kesmek zorunda kalacaktır. Ortalama 8-12. Aylar arasında, bulunduğu bölgeye ayak uydurur ve artık uzamamaya başlar. Kaş ekimini genellikle incelmiş ve küsmüş kaşlara sahip olan, daha önce kalıcı makyajla kaş yaptırmış olan bayanlar tercih etmektedir.